הקטל בכבישים מעודכן לתאריך 3/10/2017
הרוגים מתחילת השנה  291 
הרוגים בשנה שעברה  283 
''פעל למען החלת לימודי תיאוריה בבתי הספר''
15.7.15

חברי קבוצות הנוער של עמותת אור ירוק בכל רחבי הארץ, שיגרו לאחרונה מכתב לשר החינוך נפתלי בנט, בו הם מבקשים מהשר לפעול למען תכנית לימודי תיאוריה במסגרת הלימודים בבתי הספר. כידוע, כל אדם המעוניין בהוצאת רישיון נהיגה במדינת ישראל מחויב לעבור את מבחן התיאוריה, הבוחן את הידע של הנבחן בחוקי התנועה, בתמרורים השונים ומשמעותם, הבנת כללי השתלבות בתנועה ואת ההיכרות של הנבחן עם הרכב ותפעולו.
 
בני הנוער כתבו לשר, כי כיום נוהגים המועמדים לקבלת רישיון נהיגה ללמוד למבחן התיאוריה באופן עצמאי באתרי האינטרנט השונים ו/או בעזרת חוברת לימודי תיאוריה. 
 
הם מציינים כי רבים מהנבחנים לא מצליחים לעבור את מבחן התיאוריה ונדרשים לגשת שוב למבחן, ובחלק מהמקרים הם אף נאלצים לשלם עבור קורס לימוד תיאוריה, על מנת להגביר את סיכוייהם להצלחה במבחן זה. בני הנוער, החתומים על המכתב, מציינים כי מדובר על הוצאה גדולה למדי עבור תלמידי הנהיגה, במיוחד כיוון שהיא מתווספת ללימודי הנהיגה הכרוכים בהוצאה גדולה ממילא.
 
יחד עם זאת מציינים בני הנוער, כי הם מברכים על כך שמשרד התחבורה והבטיחות בדרכים השיק בשנת 2011 מתכונת חדשה למבחני התיאוריה וכן הנגיש את שאלות הבחינה באתר המשרד. 
 
לכן, מבקשים בני הנוער משר החינוך, לקדם לימודי תיאוריה במסגרת לימודי בית הספר, בכדי שהנהגים העתידיים יוכלו ללמוד בצורה יסודית את הנושאים התיאורטיים ובתוך כך להגביר את סיכוייהם להצלחה בבחינה מבלי להוציא סכומי כסף נוספים ללימודי הנהיגה.
 
עמותת אור ירוק: "על משרד החינוך להפעיל בבתי הספר תכניות מיוחדות לחינוך לבטיחות בדרכים, כחלק ממסגרת הלימודים. בין היתר, מוטלת עליה האחריות לספק לתלמידי התיכון הכשרה יסודית ומקיפה לקראת קבלת רישיון הנהיגה. הכשרה זו צריכה להעניק למועמדים לקבלת הרישיון את הידע לו הם זקוקים לפני שהם הופכים לנהגים מן המניין כולל הסכנות העלולות לארוב להם בדרכים. כך ניתן יהיה להכין אותם בצורה הטובה ביותר לנהיגה בכבישים באופן שיכול להציל חיים".

כל מה שצריך לדעת על תיאוריה באתר אור ירוק - לחצו כאן
 
 
כל הזכויות שמורות לאור ירוק 2007
טוחן מדיה - בניית אתרים