הקטל בכבישים מעודכן לתאריך 3/10/2017
הרוגים מתחילת השנה  291 
הרוגים בשנה שעברה  283 
חבר הכנסת איימן עודה מצטרף למאבק בתאונות הדרכים

20.1.16

 

לאחרונה נערכה פגישה בין חבר הכנסת איימן עודה, יו"ר מפלגת "הרשימה המשותפת", לבין שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת "אור ירוק" במטרה להגביר את מעורבות הגורמים הציבוריים במאבק בתאונות הדרכים.

 

שנת 2015 הסתיימה עם מספר הרוגים בתאונות הדרכים בחברה הערבית בשיעור גבוה ביחס לשיעורם באכלוסיה. קרוב ל-30% מההרוגים בתאונות דרכים הם מהחברה הערבית בעוד האזרחים מהווים 20% מכלל האוכלוסיה. בפגישה נחשף עודה לנתונים המדאיגים וכן לפעילותה של העמותה בחברה הערבית ברבדים השונים.

 

עמותת אור ירוק מפעילה את מתנדביה בחברה הערבית ברבדים שונים. המתנדבים מגיעים לגנים, לבתי הספר היסודיים ולתיכונים ומעבירים פעילויות שונות בנושא בטיחות בדרכים ומקנים לילדים ובני הנוער כלים להתמודד עם הסכנות בדרכים. כמו כן ביישובים ערביים ברחבי הארץ פועלות קבוצות "נוער אור ירוק לכבודו של שניאור חשין", להעלאת המודעות הציבורית לנושא תאונות הדרכים, פיתוח עמדות חיוביות כלפי בטיחות בדרכים, הקניית ידע בנוגע להתנהגות אחראית כמשתמשי דרך, מתן כלים מעשיים לפעול בתוך הישוב ובכך מהווים למעשה סוכני שינוי ומודל לשאר בני הנוער.

 

בסוף הפגישה הביע עודה נכונות לפעול לצמצום מספר הנפגעים בתאונות הדרכים: "אני תומך במאבק בתאונות הדרכים בישראל בכלל ובחברה הערבית בפרט. אנו נערוך יחד עם עמותת אור ירוק כנס בכנסת, בנושא היפגעות בתאונות הדרכים בחברה הערבית".

 

שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת אור ירוק, בירך את ח"כ עודה וטען: "אסור למדינה להסכים עם מצב בו החברה הערבית מעורבת בתאונות דרכים ביחס גבוה כל כך לחלקה באוכלוסיה. ממשלת ישראל חייבת לשפר את התשתיות בישובים ובכפרים הערבים באמצעות השקעת משאבים רבים, כמו גם הגדלת האכיפה המשטרתית בתוך הכפרים במטרה להגביר את ההרתעה. אני מאמין כי אם משרד התחבורה יתמקד בהצלת חיי אדם בחברה הערבית נוכל לצמצם את מספר הנפגעים הגובה ולהציל חיים רבים".

 

אילוסטרציה: תאונת דרכים
אילוסטרציה: תאונת דרכים
כל הזכויות שמורות לאור ירוק 2007
טוחן מדיה - בניית אתרים