הקטל בכבישים מעודכן לתאריך 3/10/2017
הרוגים מתחילת השנה  291 
הרוגים בשנה שעברה  283 
''אנחנו לא רוצים למות - שפר את התשתית בכביש 4''

14.1.16

 

תושבי המושבים דור ונחשולים, בשיתוף מתנדבי עמותת אור ירוק, הפגינו אתמול, (יום ד', 13 בינואר) בשעות אחר הצהריים בצומת הכניסה למושב דור, בדרישה ממשרד התחבורה לשפר את תשתיות כביש 4 בקטע שבין פוראדיס לטירת הכרמל. 

 

קטע הכביש, באורך כ-20 קילומוטרים, מוגדר ככביש אדום ומסוכן, ועל פי נתוני עמותת אור ירוק בעשור האחרון (2006-2015) נפגעו בו 687 בני אדם כתוצאה מתאונת דרכים, מתוכם תשעה נהרגו.  

 

לא פעם התריעה העמותה בפני חברת נתיבי ישראל על הסכנות שבקטע הכביש האמור, ועם זאת טרם פעלה להסדרתן. קטע הכביש הוא חד מסלולי וצר, ללא מעקה הפרדה אשר התקנתו עשויה למנוע התנגשות חזיתית בין הרכבים. כמו כן היעדר התאורה בשעות החשיכה הוא מסוכן, במיוחד עבור הולכי הרגל בסביבת המושבים. תושבי המושבים בסביבה מתריעים על הכניסה והיציאה מהמושבים, ומספרים  כי הם לוקחים הימור בכל פעם שהם עולים על הכביש ועל כן דורשים משר התחבורה להסדיר את הכניסות והיציאות מהמושבים.

 

התושבים דורשים ממשרד התחבורה לשפר את התשתית בקטע הכביש, להתקין מעקות הפרדה לכל אורכו, ולהסדיר את הכניסות המסוכנות לישובים על מנת למנוע את ההרוג הבא.

 

מנכ"ל עמותת אור ירוק, שמואל אבואב: "קטע הכביש מפוראדיס לטירת הכרמל כבר גבה חיים ולכן למשרד התחבורה אסור לחכות שיהיו עוד הרוגים. חייבים לשפר את התשתית לכל אורך הקטע, לבנות שני מסלוליםלכל כיוון עם הפרדה בין הנתיבים, להתקין תאורה לכל אורך הכביש ולהסדיר את הכניסות והיציאות מהישובים. לא תמיד רק הנהג אשם וגם למדינה יש אחריות לתאונות הדרכים". 

 

הפגנה בכביש 4
הפגנה בכביש 4
כל הזכויות שמורות לאור ירוק 2007
טוחן מדיה - בניית אתרים