הקטל בכבישים מעודכן לתאריך 3/10/2017
הרוגים מתחילת השנה  291 
הרוגים בשנה שעברה  283 
האם שר התחבורה יציל את חייהם של 92 בני אדם?

2.2.16

 

לאחרונה הגישה חברת הכנסת, עליזה לביא, ממפלגת "יש עתיד", שאילתא לשר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, בה היא מבקשת לדעת כיצד יטופלו מוקדי הסיכון על ידו וכן האם הטיפול יכנס לתכנית החומש החדשה של נתיבי ישראל.

 

בשאילתא מציגה חברת הכנסת לביא את הממצאים המדאיגים העולים מתוך דוח שהוציאה עמותת אור ירוק לשנת 2015, לפיהם  קיימים בישראל קטעי כביש מסוכנים הפזורים על כ-216 קילומטרים ו-63 צמתים מסוכנים בהם נהרגים כ-92 בני אדם בממוצע בכל שנה. עוד מציינת חברת הכנסת, מתוך הדוח כי יש להקצות 400 מיליון שקלים על מנת לטפל בתשתיות של מוקדי הסיכון המתוארים. 

 

לכן מבקשת לדעת חברת הכנסת כיצד מתכוון שר התחבורה לפעול בנדון כאשר בידיו כל הנתונים, וכן האחריות לחייהם של כ-92 בני אדם מוטלת על כתפיו. עד כה לא התקבל מענה מצד השר.

 

שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "אני קורא לשר התחבורה לטפל בדחיפות בנושא מוקדי הסיכון, הן בכבישים והן בצמתים. לא רק הנהג אשם, ההשקעה בתשתית מוכיחה עצמה בכל פעם מחדש כדרך אפקטיבית וטובה להצלת חיי אדם. האחריות גם על חברת נתיבי ישראל להכין תכנית רב שנתית לטיפול בקטעי הדרך והצמתים המסוכנים וליידע את הציבור מהם קטעי הדרך והצמתים בעלי רמת הסיכון הגבוהה".

 

ח
ח"כ עליזה לביא (מתוך אתר הכנסת)
כל הזכויות שמורות לאור ירוק 2007
טוחן מדיה - בניית אתרים