הקטל בכבישים מעודכן לתאריך 3/10/2017
הרוגים מתחילת השנה  291 
הרוגים בשנה שעברה  283 
הטרור השקט: איך אפשר לעצור אלפיים רוצחים פוטנציאלים בכל חודש

16.2.16

 

 

ראיתם פעם נהג עובר באדום?דעתכם חשובה לנו!אנא הכנסו לסקר הקצר וענו על ארבע שאלות .http://goo.gl/forms/q79jXGvFXRתודה!

Posted by ‎אור ירוק - Or Yarok‎ on Sunday, February 14, 2016

כאלפיים דוחות בכל חודש בממוצע נרשמים לנהגים שנתפסו חוצים צומת באור אדום, כך עולה מנתוני עמותת "אור ירוק" המבוססים על נתוני משטרת ישראל. בשבעת החודשים הראשונים של שנת 2015 (ינואר עד ה-20 ביולי) נרשמו 13,883 דוחות לנהגים שחצו באור אדום. מפילוח הנתונים עולה כי בכל יום בממוצע נרשמים 66 דוחות לנהגים שמהמרים על החיים של כולנו וחוצים צומת באור אדום.

 

 

על פי הנתונים, בכל שנה נרשמים כ-20 אלף דוחות בממוצע לנהגים שעברו באור אדום (כמאה אלף בחמש השנים האחרונות (2010-2014). מסקר שערכה עמותת אור ירוק עולה כי אחד מכל חמישה נשאלים (17%) דיווח, כי הוא בעצמו חצה צומת באור אדום לפחות פעם אחת בשנה האחרונה.

 

 

מהסקר עולה עוד כי 65% מהציבור דיווחו כי ראו לפחות פעם אחת בשנה האחרונה, נהג שחוצה צומת באור אדום. הפתרון לפי הציבור הוא בהצבת מצלמות רמזור: כ-80% סבורים כי הצבת מצלמות בצמתים תרתיע נהגים מלחצות צומת באור אדום.

 

 

על פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלמ"ס, עולה כי בשנת 2014 קרוב ל-2,500 נהגים היו מעורבים בתאונת דרכים בשל אי ציות לרמזור. מהנתונים עולה עוד כי  11 נהגים היו מעורבים בתאונות דרכים קטלניות שבהן נהרג לפחות אדם אחד ומעל 100 נהגים שלא צייתו לרמזור היו מעורבים בתאונות דרכים קשות.

 

 

שמואל אבואב מנכ"ל עמותת אור ירוק: "מדובר בנתונים מפחידים ומטרידים שניתן לשנות אותם. במקומות שבהם הוצבו מצלמות רמזור ירד מספר התאונות באופן משמעותי. ולכן, המשרד לביטחון הפנים חייב להנחות ולתקצב את המשטרה בהצבת מצלמות רמזור, בולטות, משולטות, באותם צמתים מסוכנים שבהם נהגים חוצים את הצומת באור אדום ומסכנים את החיים שלנו. אדם שידע כי הוא נכנס לצומת מצולם, יחשוש ולא יעבור באור אדום". 

כל הזכויות שמורות לאור ירוק 2007
טוחן מדיה - בניית אתרים