הקטל בכבישים מעודכן לתאריך 3/10/2017
הרוגים מתחילת השנה  291 
הרוגים בשנה שעברה  283 
העונש הגדול בהיסטוריה

13.1.16

 

ב-3 בנובמבר 2015, הוציאה הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים האמריקאית (NHTSA) שני צווים כנגד חברת "טאקטה" שנועדו להגן על הציבור מפני החברה וקנסה אותה בסכום חסר תקדים – 200 מיליון דולר.

 

על פי האמור, חברת טקאטה היפנית, הפרה את חוקי הבטיחות של כלי הרכב והאצת החזרות המוצרים (RECALLׂ) שנרכשו להחלפת וקבלת כריות אוויר לרכבים בארצות הברית. "במשך שנים, טקאטה בנתה ומכרה מוצרים פגומים, סירבה להכיר בפגמים, ולא הצליחה לספק מידע מלא לNHTSA, ללקוחותיה', או לציבור" אמר שר התחבורה אנתוני פוקס. "התוצאה של העיכוב הזה וההכחשה פגעה בעשרות צרכנים וגרמה להחזרה הבטיחותית (RECALL - קריאה של החברה לכל מי שרכשו את המוצר שלהם להחזיר אותו לתיקון או להחלפה עקב פגם שנמצא בו) הגדולה ביותר והמורכבת ביותר בהיסטוריה'. הפעולות של היום מייצגות שימוש אגרסיבי של הסמכות של NHTSA כדי לטפל בבעיות אלה ולהגן על ביטחון הציבור".

 

זהו העונש האזרחי הגדול ביותר בהיסטוריה' של הרשות האמריקאית, הניתן בעקבות הפרות של טקאטה לחוקי הבטיחות של ​​כלי הרכב. זוהי הפעם הראשונה שבה ארצות הברית משתמשת בסמכות של הרשות כדי להאיץ את החזרת כריות האוויר לתיקונים למיליוני כלי רכב פגומים ובכך למנוע סיכון גדול לציבור האמריקאי.

 

החברה עצמה הודתה כי הייתה מודעת לפגם, אך לא הצליחה להוציא החזרה (RECALLׂ) בזמן, הפרה של החוק אודות בטיחות מנוע הרכב. הרשות האמריקאית הציגה ממצאים שטקאטה סיפקה ל-NHTSA נתונים סלקטיביים, חלקיים או לא מדויקים  לפחות משנת 2009.

 

לכן, החברה תיקנס ב-200 מיליון דולר ומשגיח עצמאי מטעם הרשות הלאומית האמריקאית יעקוב וידווח על עמידת החברה בהסדרים.

 

שמואל אבואב מנכ"ל עמותת אור ירוק: "הרשות הלאומית לבטיחות האמריקאית מראה כי בכל הנושא של בטיחות בדרכים יש אפס סובלנות. משרד התחבורה הישראלי צריך ללמוד כיצד מעבירים מסר חד וברור כי לא מזלזלים בחיי אדם. רק מדיניות חסרת פשרות מצד המדינה תגרום לעליה בבטיחות כלי הרכב ותביא לצמצום ההרוגים מתאונות דרכים".


לקריאה על תפקידן של כריות אוויר - לחצו כאן

 

כל הזכויות שמורות לאור ירוק 2007
טוחן מדיה - בניית אתרים