הקטל בכבישים מעודכן לתאריך 3/10/2017
הרוגים מתחילת השנה  291 
הרוגים בשנה שעברה  283 
כנס אור ירוק לנשים בחברה ערבית - נאבקים להציל חיים

24.1.16

 

ביום רביעי האחרון (20 בינואר), נערך במג'אר כנס מיוחד של עמותת אור ירוק לנשות החברה הערבית, בנושא תמונת המצב המדאיגה של תאונות הדרכים בחברה הערבית. את הכנס, שנערך במרכז הקהילתי, יזמה עמותת "אור ירוק" בשיתוף המועצה המקומית מג'אר, וזאת במסגרת שבוע המודעות לבטיחות בדרכים בחברה הערבית.

 

הכנס נפתח בברכתו של זיאד דגש, ראש המועצה המקומית, ולאחר מכן הציג שמואל אבואב, מנכ"ל העמותה את התמונה העגומה, לפיה האזרחים בחברה הערבית נהרגים בשיעור של כ-305 מסך כל ההרוגים מתאונות דרכים למרות חלקם באוכלוסייה נאמד בכ-20%.

 

שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "זוהי תעודת עניות למדינת ישראל שאזרחיה נהרגים בשיעור גבוה כל כך בתאונות דרכים. האחריות היא של המדינה להשקיע כסף לשיפור התשתיות בחברה הערבית, להגביר את המודעות לתאונות דרכים ולהגביר את האכיפה המשטרתית גם בתוך הכפרים והישובים. אם נרכז מאמץ נוכל לצמצם את מספר הנפגעים הגבוה בחברה הערבית ולהציל חיים".

 

בהמשך הכנס, הציגה ד"ר קרולין מטר, מהנדסת אזרחית בחברת "ארם מהנדסים" את נושא הבטיחות בדרכים בקרב הילדים בחברה הערבית. לדבריה, כ-60% מכלל הילדים (בגילאי 0-14) הנפגעים בתאונות דרכים הם מהחברה הערבית, חלק נכבד מתוכם הם הולכי רגל. ד"ר מטר הצביעה על נושא התשתיות והחינוך בחברה הערבית כנושאים המרכזיים שגורמים להיפגעות הילדים. כמו כן קראה ד"ר מטר להורים להיות מעורבים יותר בשמירה על חיי הילדים, בין אם בליווי הילדים, תכנון מסלולים קבועים ובטוחים לבתי הספר, ואף הצטרפות לפעילויות התנדבותיות כדוגמת אלו שמפעילה עמותת אור ירוק, - "סע לשלום" בה ההורים מלווים את הילדים מרגע ירידתם מהרכב ועד הגעתם לבית הספר.

 

הכנס הסתיים בסיפורה הטרגי של הלה גנאן, שלאחריו אף עין לא נותרה יבשה. הלה איבדה את ביתה בת ה-20 בתאונת דרכים קטלנית, כאשר בן זוגה שנהג התנגש במשאית חונה, כתוצאה מכך הוא נפצע קשה וביתה של הלה נהרגה. הלה הדגישה כי מאחורי המעורבים בתאונות ישנן משפחות אשר חייהן משתנים ולא חוזרים לכפי שהיו.

 

הכנס היווה האת רגע השיא בשבוע פעילו גדוש שקיימה עמותת אור ירוק בחברה הערבית אשר במסגרתו נערכו פעילויות מגוונות ורבות. מתנדבי העמותה הגיעו לכ-400 גנים ובתי ספר ב-17 ישובים, ביניהם, אבו סנאן, בית ג'אן, בענה, ג'דיידה מכר, ג'וליס, דיר חנא ועוד.

 

מתנדבי העמותה העבירו את הפעילויות במוסדות החינוך במטרה להעלות את המודעות לכללי הבטיחות והזהירות בדרכים, בדגש על חצייה בטוחה, רכיבה בטוחה על אופניים, התנהגות במהלך נסיעה ברכב המשפחתי, ציות לחוקי התנועה, מרחק תגובה ותמרורים. במהלך הפעילות המהנה והחווייתית, מעודדים המתנדבים את הילדים לאמץ דפוסי התנהגות בטוחה.

כנס אור ירוק לנשים בחברה ערבית
כנס אור ירוק לנשים בחברה ערבית
כל הזכויות שמורות לאור ירוק 2007
טוחן מדיה - בניית אתרים