הקטל בכבישים מעודכן לתאריך 3/10/2017
הרוגים מתחילת השנה  291 
הרוגים בשנה שעברה  283 
נפגעים בצמתים

1.2.16

 

35 בני אדם נהרגו בשנת 2015 בתאונות דרכים שהתרחשו בצמתים העירוניים, כך עולה מנתוני אור ירוק, המבוססים על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (נכון לנובמבר 2015). מדובר בעליה של 20% במספר ההרוגים ביחס לשנת 2014 באותה התקופה.

 

בשנת 2015 (עד חודש נובמבר) נפגעו בתאונות דרכים בצמתים עירוניים 6,145 בני אדם, מדובר בעליה של כ-10% במספר הנפגעים ביחס לתקופה המקבילה בשנת 2014, במהלכה נפגעו 5,624 בני אדם. 

 

שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "משרד התחבורה יודע מהם הצמתים העירוניים המסוכנים והיכן הם ממוקמים. לא תמיד רק הנהג אשם, תשתית יכולה להציל חיים ולמשרד התחבורה יש אחריות להקמת תשתית להצלת חיים. אסור לחכות שיהיו עוד הרוגים, ולכן המשרד לבטיחות בדרכים חייב לשפר את התשתיות והצמתים בערים". 

 

 • בנצרת נפגעו 619 בני אדם בתאונות דרכים בצמתים בעשור האחרון (חודשים ינואר-נובמבר). 
   
 • בבאקה אל גארביה נפגעו 84 בני אדם בתאונות דרכים בצמתים בעשור האחרון (חודשים ינואר-נובמבר). 
   
 • ביפיע ומג'אר נפגעו 52 בני אדם בתאונות דרכים בצמתים בעשור האחרון (חודשים ינואר-נובמבר). 
   
 • בטייבה וריינה נפגעו 45 בני אדם בתאונות דרכים בצמתים בעשור האחרון (חודשים ינואר-נובמבר). 
   
 • בטמרה נפגעו 44 בני אדם בתאונות דרכים בצמתים בעשור האחרון (חודשים ינואר-נובמבר). 
   

בצומת גדל הסיכוי לתאונת חזית-צד בין מכוניות וכן חושפת את הולך הרגל לסיכון גבוה להיפגעות  בהיעדר רמזורים והסדרי תנועה אחרים. 
 

בכדי לצמצם את מספר הנפגעים בתאונות דרכים בצמתים, יש כמה אפשרויות פשוטות, אפשרות אחת היא להתקין בצומת מעגל תנועה המרסן את מהירות הנסיעה, פתרון אחר הוא התקנת רמזור המחייב עצירה בצומת ומאפשר מעבר בטוח גם להולכי הרגל. 

 

 

כל הזכויות שמורות לאור ירוק 2007
טוחן מדיה - בניית אתרים