הקטל בכבישים מעודכן לתאריך 3/10/2017
הרוגים מתחילת השנה  291 
הרוגים בשנה שעברה  283 
הפגנה בכביש 31: ''שר התחבורה - אנחנו לא רוצים למות''

 

ביום שישי האחרון, 15 בינואר, נערכה הפגנה בכיכר הכניסה לערד על כביש 31, מכיוון צומת שוקת בשעה אחת וחצי בצהריים, על ידי נהגי התחבורה הציבורית באיזור, ביניהם נהגי אוטובוס, נהגי מוניות ונהגי הסעות עובדים של בתי המלון בים המלח בסיוע עמותת אור ירוק. מטרת ההפגנה היתה להעלות למודעות את הסכנות שעוברים יום יום אלפי הנוסעים בקטע הכביש שבין ערד וים המלח, קטע כביש שלא מתוכנן לעבור שיפור תשתיתי.

 

נהגי התחבורה הציבורית מסיעים מדי יום נוסעים רבים וחוששים שקטע הכביש המסוכן, שכבר גבה את חייהם של רבים עלול לגבות את חייהם שלהם ושל עשרות הנוסעים שהם מסיעים. הנהגים מוחים על מצב הכביש שכל נסיעה בו היא הימור על החיים. קטע הכביש כולל מסלול אחד לכל כיוון ללא הפרדה קשיחה בין הנתיבים אשר תמנע תאונות חזיתיות, קטע הכביש מפותל ובחלקו איננו מואר. קטע הכביש משמש את אורחי בתי המלון בים המלח, עובדי מפעלי ים המלח, תושבים, חיילים ומטיילים רבים.

 

המפגינים דורשים כי משרד התחבורה ייקח אחריות על קטע הכביש המסוכן ויכניס אותו לתכנית העבודה וזאת במטרה להפוך אותו לקטע כביש בטוח עבור משתמשי הדרך השונים.

 

על פי נתוני עמותת אור ירוק, בקטע הכביש שמערד לים המלח נהרגו בעשור האחרון 15 בני אדם בתאונות דרכים וכ-300 בני אדם נפגעו בתאונות דרכים. במהלך אותן שנים אירעו בקטע הכביש הזה כ-100 תאונות דרכים.

 

ב-11 באוקטובר 2015 התקיימה אזכרה בקטע שבין ערד לים המלח בכביש 31 על ידי ריבה אילצ'נקו, משפחתה וחבריה ובשיתוף עמותת אור ירוק. האזכרה נערכה לציון שנה לתאונת הדרכים הקטלנית שבו נהרגו בעלה וביתה של ריבה בתאונת דרכים באותו קטע הכביש. במהלך האזכרה דרשה ריבה שהמדינה תיקח אחריות על קטע הכביש המסוכן ותשפר בו את התשתית.

 

עמותת אור ירוק: "למשרד התחבורה אסור לחכות שיהיו עוד הרוגים בקטע הכביש המסוכן הזה ולכן חייבים לשפר את התשתית  בכביש הזה כבר היום כדי למנוע את ההרוג הבא. הכביש חייב לכלול הפרדה בין הנתיבים שתמנע תאונות חזיתיות ותבטיח כי תושבי האזור והמטיילים הרבים שפוקדים את האזור יוכלו לנסוע בכביש בטוח".
 

הפגנה בכביש 31
הפגנה בכביש 31
כל הזכויות שמורות לאור ירוק 2007
טוחן מדיה - בניית אתרים