הקטל בכבישים מעודכן לתאריך 3/10/2017
הרוגים מתחילת השנה  291 
הרוגים בשנה שעברה  283 
פורום הורים "שקולים" - הורים שכולים שקולים

ילדים זה לא משחק


אנו, חברי פורום משפחות שכולות, איבדנו את היקר לנו מכל, את ילדנו, כתוצאה מתאונת דרכים:

עמית לוזון, בן 20 במותו
קינן אבידור, בן 17 במותו
דנית בראל, בת 17 במותה
רוני שחר, בת 8 חודשים במותה
ואליהם מצטרפים עוד ילדים ואזרחים רבים אשר מצאו את מותם או נפגעו קשה בתאונות דרכים.


מות ילדנו הוא נקודת שבר גדולה וכאובה בחיינו, בחיי משפחתנו והסובבים אותנו. שבר שאין לו מרפא או מזור, אך ממנו אנו גם שואבים את הכוחות, לפעול בנחישות ונחרצות על מנת למנוע היווספותן של משפחות נוספות למעגל השכול כתוצאה מתאונות הדרכים.

אנו מאמינים, בכל ליבנו, שמספר תאונות הדרכים יכול להצטמצם באופן משמעותי ושניתן לשפר את המצב העגום בכבישי ישראל באמצעים שונים ומגוונים.

מספר ההרוגים מתאונות הדרכים גדול ממספר חללי צה"ל ופעולות האיבה גם יחד. ובכל זאת, המאבק בתאונות הדרכים הולך ומצטמצם, התקציב למלחמה בתאונות הדרכים מקוצץ משנה לשנה והתכנית הלאומית למאבק בתאונות הדרכים, שהוקמה לפני 5 שנים, רחוקה מהשלמה וביצוע.

רבים מתושבי מדינת ישראל חוו על בשרם תאונת דרכים, או נפגעו מהעדר אכיפת חוקי התנועה על הכבישים והתנהגותם הפרועה ושולחת הרסן של הנהגים בכבישי ישראל

אנו בחרנו להשמיע את זעקתנו על אוזלת היד של הממשלה בסיפוק הצורך הבסיסי ביותר של הגנה על תושבי המדינה ועל ילדינו בפרט.אנו נפעל בכל האמצעים העומדים לרשותנו על-מנת להניע את מקבלי ההחלטות והעוסקים בדבר לצמצם את אובדן החיים המיותר ולהעלות את המאבק בתאונות הדרכים לראש סדר העדיפויות הציבורי.

הפעולה בה אנו נוקטים, היא מאבק ציבורי עיקש ובלתי מתפשר על אופן טיפולה של מדינת ישראל בתחום הבטיחות בדרכים, לרבות פעולות מניעה וצמצום הטבח על הכבישים, יצירת כושר הרתעה אמיתי על הכבישים, חינוך תעבורתי וטיפול נאות והומאני בנפגעי תאונות הדרכים ובני משפחותיהן.

למדנו והשכלנו, ממדינות אחרות בעולם, כי הדבר אפשרי אם רק מקצים לכך תשומת לב, משאבים וידע.

כפורום אנו מתחייבים לטפל ולקדם את הנושאים הבאים:
  1. קידום החינוך לנהיגה, תעבורה ולנורמות התנהגות בטיחותית על כבישי ישראל.
  2. מימוש התכנית הלאומית הקיימת וקידומה של תכנית לאומית חדשה.הפקת לקחים ומימושם מהתוכנית הלאומית הקיימת וקידומה של תכנית לאומית חדשה.
  3. קידום תחום הענישה וההרתעה.
  4. קידום חוק זכויות נפגעי תאונות הדרכים.
  5. קידום הפעולה האזרחית ותחום ההתנדבות הפעילה בתחום.
  6. אנו כפורום הורים שכולים רואים חשיבות ערכית ומוסרית בהעלאת תאונות הדרכים אל סדר היום הציבורי. בדרך זו ניתן משמעות ,וכבוד לכל אלו אשר מצאו את מותם בתאונות דרכים ונדע שמותם לא היה לשווא.

    הצטרפו לפורום הורים שקולים ב- Facebook
כל הזכויות שמורות לאור ירוק 2007
טוחן מדיה - בניית אתרים