גילאי 7-13  /  יסודי בדרכים

16/08/2017

תכנית "מספר הזה"ב" מיועדת לתלמידי כיתות ה'-ו' בבתי הספר היסודיים. מטרת הפעילות היא ללמד את התלמידים את כללי הבטיחות בדרכים בנושאים שונים כמו רכיבה בטוחה על אופניים, כללי חצייה בטוחה, התנהגות במהלך נסיעה ברכב המשפחתי, ציות לחוקי התנועה, מרחק תגובה, תמרורים ועוד.

במהלך הפעילות, המתנדבים מציגים בפני התלמידים חידות שונות בנושא בטיחות בדרכים ולאחר שהם פותרים את כולן, הם מגיעים למספר טלפון שנקרא "מספר הזה"ב". בסיום הפעילות התלמידים צריכים להתקשר למספר הטלפון שגילו ובמידה וענו נכון על כל השאלות, הם יגיעו למשרדי עמותת אור ירוק.

16/08/2017

תכנית "על גלגלים" מיועדת לתלמידי כיתות ג'-ד' בבתי הספר היסודיים ומטרתה היא ללמד את התלמידים אודות רכיבה בטוחה בכלי רכיבה לא ממונעים כמו אופניים, קורקינטים, סקייטבורדים ועוד. את הפעילות מעבירים מתנדבי עמותת אור ירוק.

במהלך הפעילות, התלמידים מתחלקים לקבוצות על פי כלי הרכיבה השונים ועורכים קמפיין פרסומי אשר אמור לשווק את כלי הרכיבה שלהם ככלי שימושי, בטוח ומהנה. במהלך הצגת הקמפיינים, התלמידים ילמדו שיש לשמור על בטיחות הרכיבה לא רק בעת שימוש באופניים אלא בכל כלי הרכיבה, למשל גם בנסיעה על קורקינט יש לחבוש קסדה ומגנים. בסיום הפעילות, מתנדב אור ירוק מתייחס לדגשי הבטיחות אשר עלו בקמפ...

16/08/2017

פעילות יום שיא מיועדת לתלמידי כיתות ג' – ד' בבתי הספר היסודיים ובמהלכה נפגשים מתנדבי העמותה עם תלמידי כיתות בית הספר היסודי לשיחה והפעלה בגובה העיניים. מטרת הפעילות היא להעביר את מסר הבטיחות והזהירות בדרכים בצורה האישית והקרובה ביותר לילדים, בכדי להוריד את מספר הילדים הנפגעים בכבישים מדי שנה.

הפעילות בנויה משמונה תחנות חווייתיות בהן מופעלים התלמידים בחצר בית הספר. כל תחנה עוסקת בנושא אחר הקשור לבטיחות בדרכים  במהלכן מדגישים המתנדבים לילדים מהי ההתנהגות הבטוחה ומעודדים אותם לאמץ דפוסי התנהגות אלה.

בין הנושאים בתחנות: רכיבה בטוחה על אופניים, כללי חצייה בטוחה, התנהגות במהלך נסיע...

16/08/2017

תוכנית "הלוח הבטוח" מיועדת לתלמידי כיתות א'-ב' בבתי הספר היסודיים ובמסגרתה לומדים הילדים את כללי הבטיחות באמצעות משחק לוח אינטראקטיבי המשלב למידה פרונטאלית והפעלות אקטיביות. את הפעילות מעבירים מתנדבי עמותת אור ירוק שהוכשרו במיוחד לכך.

במהלך הפעילות, כל כיתה מתחלקת לשתי קבוצות שמתחרות ביניהן בשלושה נושאים מתוך חיי היומיום של התלמידים: הולכי רגל, רכיבה בטוחה על אופניים והתנהגות בנסיעה ברכב המשפחתי. את המשחק מלווה הדמות הוירטואלית "אוריק" שהומצאה במיוחד עבור התכנית. "אוריק" מסביר לתלמידים את המשימות ומפעיל אותם לאורך הפעילות. בסיום כל משימה, מסבירים המתנדבים לתלמידים על כל אחד...

Please reload

יצירת קשר

מוקד תרומות והסברה  |  1.800.800.910

דוא״ל  |   oryarok@oryarok.org.il

טלפון  |  03.770.77.77  |  03.770.77.70

כתובת  |  השופטים 38 רמת השרון 4703749

© 2017 כל הזכויות שמורות לאור ירוק. לתקנון 
   Proudly created with Wix.com     למדיניות פרטיות

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon