top of page

כ-11 אלף בני אדם נפגעו בחודשי הקיץ הקודם בתאונות דרכים, הכי הרבה בחמש השנים האחרונות

כיצד נוהגים בטוח בקיץ – מצורפות המלצות לנהיגה בטוחה בחודשים החמים.

החופשה הגדולה של עם ישראל תתחיל בעוד מספר ימים עם בואו של חודש אוגוסט, סיום הקייטנות ותום תקופת המבחנים של הסטודנטים. למשפחות רבות צפויות נסיעות רבות וארוכות והכבישים יהיו סואנים במטיילים.

על פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלמ"ס, במהלך חודשי קיץ 2017 (מאי-ספטמבר) נפגעו בתאונות דרכים 10,838 בני אדם, זו השנה בה נפגעו הכי הרבה בני אדם מזה חמש שנים. עוד עולה מן הנתונים כי בקיץ של שנת 2017 נהרגו 164 בני אדם בתאונות דרכים, מתוכם נפגעו באורח קשה 970 בני אדם, כאשר זו השנה בה נפצעו קשה הכי הרבה בני אדם בתאונות דרכים בקיץ בכל העשור האחרון.

בתחום העירוני נפגעו בקיץ שעבר 6,456 בני אדם, גם כאן מדובר בשנה הקשה זה חמש שנים. 61 בני אדם מצאו את מותם בתאונות דרכים בחודשי הקיץ בתחום הערים והישובים בקיץ הקודם ו-617 נפצעו באורח קשה.

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "החום הכבד, העייפות, הכבישים שעמוסים וסואנים, והחופשות הממושכות מובילים להגברת הסיכון בחודשי הקיץ. המדינה חייבת להיערך בהתאם באמצעות הגברת האכיפה המשטרתית כדי ליצור אווירה הרתעתית כזו שתמנע עבירות תנועה. בנוסף על משרד התחבורה והבטיחות בדרכים להגביר את ההסברה אודות הסכנות בכבישים בעונה החמה ואת הדרכים בהן הנהגים ויתר משתמשי הדרך יכולים להישמר מפניהן. תאונות דרכים הן לא גורל וניתן להצליח במאבק הזה רק כאשר המדינה לוקחת אחריות".

בתל אביב נפגעו 846 בני אדם בתאונות בחודשי הקיץ הקודם, ברמת גן ובאשדוד עליה של 36% בנפגעים

• בתל אביב נפגעו 846 בני אדם בתאונות דרכים בחודשי הקיץ בשנת 2017, חמישה בני אדם נהרגו. מדובר בעליה של 7% במספר הנפגעים בהשוואה לשנה שקדמה לה.

• בירושלים נפגעו 711 בני אדם בתאונות דרכים בחודשי הקיץ בשנת 2017, שישה בני אדם נהרגו. מדובר בעליה של 2% במספר הנפגעים בהשוואה לשנה שקדמה לה.

• בחיפה נפגעו 341 בני אדם בתאונות דרכים בחודשי הקיץ בשנת 2017, שישה בני אדם נהרגו. מדובר בעליה של 5% במספר הנפגעים בהשוואה לשנה שקדמה לה.

• בפתח תקווה נפגעו 240 בני אדם בתאונות דרכים בחודשי הקיץ בשנת 2017, שני בני אדם נהרגו. מדובר בעליה של 19% במספר הנפגעים בהשוואה לשנה שקדמה לה.

• בבאר שבע נפגעו 231 בני אדם בתאונות דרכים בחודשי הקיץ בשנת 2017, שלושה בני אדם נהרגו.

• בחולון נפגעו 195 בני אדם בתאונות דרכים בחודשי הקיץ בשנת 2017, אדם אחד נהרג.

• באשדוד נפגעו 173 בני אדם בתאונות דרכים בחודשי הקיץ בשנת 2017, ארבעה בני אדם נהרגו. מדובר בעליה של 36% במספר הנפגעים בהשוואה לשנה שקדמה לה.

• ברמת גן נפגעו 158 בני אדם בתאונות דרכים בחודשי הקיץ בשנת 2017, אדם אחד נהרג. מדובר בעליה של 36% במספר הנפגעים בהשוואה לשנה שקדמה לה.

• בחדרה נפגעו 153 בני אדם בתאונות דרכים בחודשי הקיץ בשנת 2017. מדובר בעליה של 35% במספר הנפגעים בהשוואה לשנה שקדמה לה.

• בבת ים נפגעו 150 בני אדם בתאונות דרכים בחודשי הקיץ בשנת 2017, אדם אחד נהרג. מדובר בעליה של 16% במספר הנפגעים בהשוואה לשנה שקדמה לה.

מספר המלצות לנסיעה בטוחה שיסייעו לעבור את הקיץ בשלום:

• לחץ אוויר תקין בצמיגים – בקיץ הכביש החם עלול לגרום לצמיג להיסדק ואף להתפרק. בכדי למנוע זאת, יש להקפיד על לחץ אוויר תקין בגלגלים במשך כל התקופה.

• אווררו את הרכב – על מנת לשמור על רעננות וערנות במהלך הנהיגה השתמשו במזגן בכדי לקרר את פנים הרכב וכן פתחו חלון מדי פעם.

• שמרו על ערנות – במיוחד בנסיעות ארוכות, הקפידו לעצור להתרעננות, שתו מים במהלך הנסיעה ואל תנהגו עייפים. החום מכביד, מייצר עייפות ופוגע בערנות.

• הימנעו מהסחי דעת – במיוחד בנסיעות משפחתיות ישנן הסחות דעת רבות – ילדים במושב האחורי, התמצאות בדרכים לא מוכרות, הטלפון הנייד. הקפידו להתרכז אך ורק בנהיגה, הניחו את הטלפון בצד ודאגו מראש לתעסוקה לילדים בזמן הנסיעה.

• הרכיבו משקפי שמש – השמש המסנוורת עלולה להוביל לראייה לקויה של הדרך.

• הימנעו מעצירה בשוליים – העצירה בשוליים מסוכנת, במיוחד במקומות בהם השוליים אינם רחבים דיים. לכן, בדקו את תקינות הרכב טרם הנסיעה בכדי למנוע עצירה באמצע הדרך ובמקרים בהם אין ברירה – השתדלו לעצור במקומות מוסדרים כמו תחנות דלק או חניונים. במידה ונכפה עליכם לעצור בשולי הדרך, לבשו אפוד זוהר ועברו מעבר למעקה הבטיחות בכדי להישאר בטוחים.

• אל תסירו נעליים בנהיגה – הנעליים עלולות להחליק את מתחת לדוושות ולהפריע לנהיגה.

• הנהיגה בחופי הים אסורה! – על פי החוק, חל איסור לנהוג ברכב במרחק של פחות ממאה מטרים מקו המים. נסיעה כזו מסכנת את הנופשים בחוף. העוברים על החוק צפויים לקבל קנס שנע בין מאות לאלפי שקלים וכן בהחרמת רכבם.

• היו ערניים לילדים – בחודשי הקיץ הילדים נמצאים שעות רבות בחוץ. לכן, כשאתם נוסעים ברחובות העיר, שימו לב לילדים שעלולים להתפרץ לכביש ותנו להם זכות קדימה במעברי החציה.

פוסטים אחרונים

הצג הכול

ישראל עוצרת למען הרוגי תאונות הדרכים: למעלה מ-33,600 הרוגים בתאונות דרכים מאז קום המדינה

תאונות הדרכים גובות מחיר יקר מהחברה הישראלית. השכול דופק בדלת של משפחה אחת בכל יום והיא מצטרפת למשפחות הרוגי תאונות הדרכים. כל יום עוד משפחה. רק בשבועיים האחרונים נהרגו בתאונות דרכים שתי משפחות שלמות,

לאחר מאבק של עמותת אור ירוק: חובת חבישת קסדה ברכיבה על אופניים חשמליים גם לבגירים מעל 18

לאחר ארבע שנות מאבק של עמותת אור ירוק, וועדת השרים לחקיקה אישרה היום, 10 ביולי 2018, את הצעת החוק המחייבת את רוכבי האופניים החשמליים לחבוש קסדה גם לבגירים מעל גיל 18. במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים

bottom of page