לא מודעים לסכנה: רוב בני הנוער לא חושבים שמסוכן לרכוב על אופניים חשמליים ללא קסדה

סקר חדש שביצעו חניכי קבוצות הנוער של אור ירוק לכבודו של שניאור חשין חושף עד כמה בני הנוער לא מודעים לסכנות שברכיבה על אופניים חשמליים והאופניים הרגילים. מהסקר שבוצע בקרב 553 בני נוער ב-28 רשויות וערים ברחבי הארץ עולה כי חלקם הגדול של הצעירים לא חושבים שרכיבה בשכרות, ללא קסדה או שימוש בטלפון הסלולארי היא פעולה שמסכנת את החיים שלהם.


תוצאות הסקר:

40% מבני הנוער לא חושבים שרכיבה על אופניים ללא קסדה היא פעולה מסוכנת.

50% מבני הנוער לא חושבים שרכיבה על אופניים חשמליים היא פעולה מסכנת חיים.

71% מבני הנוער לא חושבים שהרכבת נוסע נוסף על אופניים היא פעולה מסוכנת.

75% מבני הנוער לא חושבים שרכיבה על אופניים תחת השפעת אלכוהול היא פעולה מסוכנת.

25% מבני הנוער לא חושבים ששימוש בטלפון הסלולארי בזמן רכיבה על אופניים חשמליים היא פעולה מסוכנת.


ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "בהיעדר תחבורה ציבורית נוחה וזמינה בני נוער רבים בוחרים לעשות שימוש באופניים חשמליים ואופניים רגילים. תוצאות הסקר מראות שחלק גדול מהם פשוט לא מבין עד כמה מסוכן לרכוב ללא קסדה, תחת השפעת אלכוהול או בהיסח הדעת, פעולות שחושפות אותם לסכנה גדולה. לרוכבי הדו גלגלי אין שלדת פח או חגורת בטיחות שתגן עליהם ולכן קסדה היא אביזר הבטיחות החשוב ביותר עבור הרוכבים. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייב להגדיל את המודעות בקרב בני הנוער, במדיות שבהן הם נמצאים, לחשיבות של חבישת קסדה וציות לחוקי התנועה ובמקביל, גם במשטרה צריכים להוסיף שוטרים וניידות כדי להגביר את ההרתעה בקרב הרוכבים במטרה למנוע רכיבה בניגוד לחוקים, כזאת שמסכנת את חייהם".


33 רוכבים הרוגים מתחילת השנה, כ-1,500 נפגעים

שנת 2019 עומדת להסתיים בקרוב ופחות מחודש לסוף השנה כבר נהרגו 33 רוכבי אופניים רגילים/חשמליים/קורקינטים ממונעים. מתחילת השנה קיפחו את חייהם 16 רוכבי אופניים רגילים, 15 רוכבי אופניים חשמליים ושני רוכבי קורקינטים ממונעים. בהשוואה לשנת 2018 מדובר בנתונים די דומים כאשר בכל שנת 2018 נהרגו 35 רוכבי אופניים רגילים/חשמליים וקורקינטים ממונעים. 16 רוכבי אופניים רגילים נהרגו בשנת 2018 בתאונות דרכים, 19 רוכבי אופניים חשמליים ולא נהרגו רוכבי קורקינטים חשמליים.


מניתוח של עמותת אור ירוק לנתוני המשטרה עולה כי מינואר 2019 ועד ה-24 בנובמבר נפגעו 1,054 רוכבי אופניים חשמליים בתאונות דרכים ו-15 רוכבים נהרגו. מניתוח נתוני הנפגעים וההרוגים בתאונות עם קורקינטים חשמליים עולה כי מתחילת השנה נפגעו 363 רוכבים ושניים נהרגו. במקביל, נפגעו 162 רוכבי אופניים רגילים בתאונות דרכים, 50 מהם במצב קשה.

פוסטים אחרונים

הצג הכול

שינוי התקנות בנושא אופניים חשמליים

התקנות שאושרו יחייבו הרוכבים להחזיק רישיון נהיגה כלשהו, לרבות רישיון שלא בתוקף, לעמוד בבחינת תיאוריה או לקבל אישור מרשות הרישוי על עמידה בהכשרה ייעודית לתיאוריה. בנוסף חוייבו הרוכבים בסימון זוהר על הק

יצירת קשר

מוקד תרומות והסברה  |  1.800.800.910

דוא״ל  |   oryarok@oryarok.org.il

טלפון  |  03.770.77.77  |  03.770.77.70

כתובת  |  השופטים 38 רמת השרון 4703749

© 2017 כל הזכויות שמורות לאור ירוק. לתקנון 
   Proudly created with Wix.com     למדיניות פרטיות

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon