Traffic

 העמותה למאבק בתאונות דרכים בישראל

העמותה משפיעה על יריעה רחבה מאוד של תחומים בבטיחות בדרכים תוך שהיא פועלת בזירות שונות ומגוונות: 

 

זירת הממסד הציבורי - טיפול מערכתי, מדיד ומבוקר בתחום הבטיחות בדרכים.

הזירה האזרחית - השפעה על השיח והתודעה הציבורית.

הזירה החברתית והקהילתית - גיוס הציבור לפעילות בתחום הבטיחות בדרכים.

הזירה הפוליטית - בתחום חקיקה בטיחותית וחברות ב"קואליציית הבטיחות".

הזירה האקדמית והמחקרית - העמותה מקיימת שיתופי פעולה מחקריים בינלאומיים עם מכוני המחקר המובילים בעולם בתחום הבטיחות בדרכים. המחקר הוא הבסיס לפעילותה של אור ירוק.

הזירה התקשורתית - העמותה פעילה בתחום התקשורתי מתוך כוונה להביא את בטיחות הדרכים לסדר היום הציבורי.

עמותת "אור ירוק" הוקמה בשנת 1997 על ידי יונה נאור ואבי נאור לאחר שבנם רן נהרג בתאונת דרכים בשנת 1995.

ההקמה נבעה מתוך הכרה בחשיבות העליונה של מאבק ללא פשרות בתאונות הדרכים וחשיבות מעורבות הקהילה בו. המטרה המוצהרת של העמותה היא לצמצם עד כמה שאפשר את מספר הנפגעים בתאונות דרכים ולהשפיע על שינוי תרבות הנהיגה בישראל.

 

מאז הוקמה, חוללה העמותה מהפך של ממש בתודעה הציבורית בתחום התאונות, הן בפעילותה הישירה והן בעידוד שהעניקה בפעילות זו לשאר הגופים העוסקים בתחום.

אור ירוק היא עמותה פרטית הממומנת מאמצעים עצמיים ומתרומות. 

יו"ר העמותה הוא אבי נאור, אביו של רן נאור ז"ל, שנהרג בתאונת דרכים בעת שירותו הצבאי, והוא טרם בן 20.

פעילותה האזרחית של העמותה בקרב 1,000,000 אזרחים

חינוך, הדרכה וקהילה

עמותת אור ירוק מקיימת פעילויות הדרכה, חינם אין כסף,  למגוון קהלים ומוסדות. תוכניות ההדרכה והפעילות הן רב גילאיות, מגיל הגן ועד הגיל השלישי, וחוצה מגזרים.

שותפים למאבק לבטיחות בדרכים

גופים רבים נרתמים להצלת חיים בדרכים ותורמים זמן ומשאבים למען קידום הבטיחות בדרכים

תמונה לאודות באתר מעודכן דצמבר 2021.JPG

יו״ר עמותת אור ירוק

מר דוד סיני | יו"ר העמותה

דוד סיני.jpg

דוד סיני בעל ניסיון וידע רב בתחום הבטיחות בדרכים, שימש כמנכ"ל הראשון של עמותת אור ירוק והיה שותף להקמתה.

 

מאז סיום תפקידו נמנה בהתנדבות על חברי האסיפה של העמותה ונשאר מעורב במאבק לצמצום תאונות הדרכים בישראל. דוד לקח חלק מרכזי בדו"ח וועדת שיינין, ביצירת התכנית הלאומית לבטיחות בדרכים ופעל למען הקמתה של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים.

 

דוד סיני פועל במשך שנים רבות למען החברה האזרחית בישראל. הוא כיהן ומכהן בתפקידי ניהול בכירים בארגונים ומוסדות שונים כגון: המועצה לתרבות ולאמנות, המועצה לקליטת העלייה, יד ושם ועוד שורה של ארגונים במגזר השלישי. נוסף על כך נמנה דוד על חברי ההנהלה בגופים וארגונים רבים בתחומי התרבות, האמנות, החינוך והמורשת.

דוד סיני שירת במשך שנים רבות כאיש צוות אוויר במערך המסוקים של חיל האוויר בדרגת סגן אלוף. בנוסף לכך, דוד מומחה לטיפול במשברים במשפחה. דוד חי עם רעייתו סיגל, נטורופטית קלינית, ואב לחמישה ילדים וחמש נכדות.

מר ארז קיטה (ph.D) | מנכ"ל העמותה

ארז קיטה מנכל אור ירוק

ארז קיטה נשוי ליעל ואב לארבעה, מכהן כמנכ"ל עמותת אור ירוק משנת 2017, טרם מינויו למנכ"ל העמותה שימש מאז שנת 2009 כסמנכ"ל אור ירוק והיה אחראי על ארגון, מנהל, מתנדבים, חינוך וקהילה. במסגרת תפקידו פעל לשיתופי פעולה נרחבים אל מול משרדי הממשלה, הרשויות המקומיות והמגזר הפרטי.

 

כמו כן, היה אחראי על אלפי המתנדבים הפעילים בעמותה במסגרת עשרות פרויקטים. לקיטה עבר עשיר בניהול מערכות גדולות ופרויקטים לאומיים והוא ביצע שורה של תפקידים במנהל הציבורי. במשך שנתיים 2007-2009 הוא כיהן כראש מחלקת התיישבות במנהלת סל"ע שבמשרד ראש הממשלה ולפני כן שימש כראש מטה מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון בממשלתו של אריאל שרון.

בתחילת דרכו שימש קיטה במספר תפקידים ניהוליים ברשות המקומית קרית טבעון. לקיטה תואר שלישי מטעם אוניברסיטת חיפה בחוג לשירותי אנוש. עבודת הדוקטורט שלו עוסקת בהיסח דעת בנהיגה בקרב נהגים צעירים. בנוסף הוא בעל תואר M.A בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה מטעם אוניברסיטת חיפה.

דבר מנכ"ל אור ירוק

אנו פועלים בשירות מטרות אלו בדרכים מגוונות, מול מקבלי ההחלטות באמצעות ביקורת ומדיניות ציבורית, ומול החברה האזרחית באמצעות קהילת המתנדבים שלנו, המונה אלפי אזרחים המהווים חלק חשוב מכוח הפעולה שלנו.

אנו דבקים בתרבות ארגונית השמה במרכז את היעדים והמדדים, ואשר מהווה דוגמה לכלל ארגוני המגזר השלישי.

מבחננו העליון היה ונותר במידת הצלחתנו להשפיע על הפחתת ההרוגים מתאונות דרכים, באמצעות הנעת הממסד הציבורי והרשויות השונות. במקביל, אנו פועלים להצבת נושא הבטיחות בדרכים בסדר היום הציבורי והחברתי במדינת ישראל, כל זאת על מנת שממשלת ישראל תבצע את הצעדים הנדרשים להשגת יעד זה.

עמותת אור ירוק חרטה על דגלה את "חזון אפס הרוגים", לאורו פועלות המדינות המובילות בעולם בבטיחות בדרכים.  כולנו חדורי אמונה שעל מדינת ישראל להימנות על המדינות המובילות בעולם בבטיחות בדרכים, ושיעד זה הינו בר השגה.

בחינה מעמיקה של מצב הבטיחות בדרכים בישראל, הובילה אותנו למסקנה כי בשנים הקרובות עלינו להתמקד בשלושה תחומי ליבה בבטיחות בדרכים: אכיפה, מערכות בטיחות ומצלמות מצילות חיים.

שלושת התחומים הללו נבחרו בהתאם לרמת היעילות שלהם במאבק בתאונות הדרכים, ובהתאם ליכולת ההשפעה של עמותת אור ירוק בעניינם.

חברי מועצת העמותה