עמותת אור ירוק וערוץ הופ! משיקים קמפיין חזרה בטוחה למסגרות החינוך

עמותת אור ירוק הנאבקת בתאונות הדרכים וערוץ הופ! משיקים החל מיום ראשון , 10 במאי 2020, קמפיין תקשורתי חדש במטרה להעלות את המודעות בקרב הילדים וההורים לבטיחות בדרכים עם החזרה ללימוד במוסדות החינוך.

לאחר תקופה ארוכה שהילדים שהו בבית, החל מיום א' הם חוזרים לגנים ולבתי הספר וכך גם הסכנה להיפגעות בתאונת דרכים הולכת וגוברת. באור ירוק ובערוץ הופ! הוחלט לצאת בקמפיין להעלאת המודעות לכללי זהירות בדרכים והתנהגות בכביש.


במסגרת הקמפיין ישולבו סרטונים בכיכובה של מיכל הקטנה העוסקים בבטיחות בדרכים. כל סרטון ילווה בשיר ויעסוק בתחום אחר: 1. חשיבות חבישת קסדה במהלך רכיבה על אופניים, 2. חגירת חגורות בטיחות בכל נסיעה, 3. חציית כביש בטוחה עם מבוגר, 4. העלאת המודעות לכללי הבטיחות במשחקי כדור בסמוך לכבישים. לצד מיכל הקטנה תשולב גם הבובה ללה (LELA) המוכרת לילדים רבים בגני הילדים, כדמות המקדמת את הבטיחות בדרכים.

חגורת בטיחות- https://www.youtube.com/watch?v=d7NZhZg9gS8

רכיבה על אופניים- https://www.youtube.com/watch?v=6yyzcyQV96Q

חציית כביש- https://www.youtube.com/watch?v=B6Y6NbuAc3c

משחק בכדור- https://www.youtube.com/watch?v=DJ68RCtaU4M

סדרת סרטוני הבטיחות ישולבו בפלטפורמות המגוונות של ערוץ הופ! בטלוויזיה, ברשתות החברתיות ובאתר האינטרנט של הערוץ. בשלב השני ישולבו באתר האינטרנט של הופ! ציורי בטיחות בדרכים שיצרו הילדים אשר משתתפים בתכנית זה"ב בגן של עמותת אור ירוק. התכנית מופעלת בכ-2,000 גני ילדים בכל רחבי המדינה ובכל המגזרים.

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "החזרה למסגרות חינוכיות לאחר זמן כה רב מביאה עמה גם סכנה להיפגעות בתאונת דרכים. החשש הגדול הוא שכללי הבטיחות הכל כך חשובים נשכחו והמטרה שלנו היא לרענן את אותם כללים מצילי חיים כדי למנוע את הילד הבא שיפגע בתאונת דרכים. אני מודה לערוץ הופ! על שיתוף הפעולה ועל ההירתמות להעלאת תכנים שיכולים לעשות את ההבדל בין חיים ומוות".

ילדים הם אוכלוסייה בסיכון גבוה להיפגע בתאונת דרכים. על פי נתוני עמותת אור ירוק 29 ילדים (0-14) נהרגו בתאונות דרכים בשנת 2019. ישראל היא המדינה בה אחוז הילדים ההרוגים מתאונות דרכים הוא הגבוה ביותר מבין מדינות ה-oecd ונאמד ב-8%, פי שניים יותר מקנדה שנמצאת במקום השני הגרוע.

פוסטים אחרונים

הצג הכול

כישלון המאבק בקורונה? זה כלום לעומת תאונות הדרכים– מאמר מאת ארז קיטה מנכ"ל אור ירוק שפורסם במעריב

רבות דובר על שנת 2020, שנת הקורונה. חייהם של רבים השתנו מהקצה אל הקצה. ריחוק חברתי וסגרים הפכו לשגרה ומחודש מרץ ייחלנו וקיווינו שהירידה החדה במספר כלי הרכב שנעים בכבישים תוביל באופן ישיר גם לירידה חדה

סקר אור ירוק: למרות שהם מודעים לסכנה הנהגים ממשיכים לסמס אבל רוצים מצלמות אכיפה

למרות שהם מודעים לסכנה, 40% מודים: אנחנו מסמסים במהלך הנהיגה, כך עולה מסקר חדש שערכה עמותת אור ירוק באמצעות מכון המחקר "מאגר מוחות". הסקר נועד לבחון לאורך זמן את שיעור הנהגים בישראל אשר מדברים וקוראים

מפקירים את אזרחי הפריפריה– מאמר מאת ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק שפורסם בדה מרקר

נוסעים בצומת אריאל או בצומת כברי שבצפון, או נכנסים לביתר עלית? כדאי שתתפללו לא להיפגע בתאונת דרכים כי מדובר במוקדי סיכון שמשוועים במשך שנים לשיפור התשתית בהם, אבל זה לא יקרה בזמן הקרוב. למה? כי במשרד

יצירת קשר

מוקד תרומות והסברה  |  1.800.800.910

דוא״ל  |   oryarok@oryarok.org.il

טלפון  |  03.770.77.77  |  03.770.77.70

כתובת  |  השופטים 38 רמת השרון 4703749

© 2017 כל הזכויות שמורות לאור ירוק. לתקנון 
   Proudly created with Wix.com     למדיניות פרטיות

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon