הקטל בכבישים מעודכן לתאריך 18/9/2017
הרוגים מתחילת השנה  276 
הרוגים בשנה שעברה  271 
רשם נתונים לרכב (קופסא ירוקה)


רשם נתונים לרכב וניטור נתוני נהיגה המכונה גם קופסא ירוקה פותח במטרה לאפשר לנטר את מאפייני ההתנהגות של נהג וסווגו רמת הסיכון בנהיגתו וזאת באמצעות איסוף ועיבוד נתוני מהירות, האצה/האטה ושקלולם באמצעות מודל מתאים. השימוש בקופסא ירוקה נועד לאתר מצבי הסיכון הנגזרים מכל סוג של נהיגה לא בטוחה/בטיחותית המאופיינת באוריינטציה שגויה של הנהג בתפעול הרכב (האצה גבוהה, ביצוע עקומות במהירות גבוהה, בלימות חירום, ניהוג ייתר ועוד).

קיימות מספר תצורות למערכות, חלק מן המערכות רק אוספות ושולחות את המידע למרכז הנתונים וחלקן גם נותנות משוב לנהג בזמן אמת. על פי  עקרון הפעולה מערכת חיישנים אוספת נתונים ממערכות שונות ברכב (בילום, הגה, גז/תאוצה, מד אוץ), משקללת אותם על פי פרמטרים קבועים מראש ומבטאת אותם בגרף התנהגותי. ברכבים בהם ניתן משוב לנהג, מופיע הגרף כתחום צבע (ירוק- נהיגה נכונה, צהוב- נהיגה גבולית ואדום- נהיגה מסוכנת). את הגרף ניתן להוציא גם ממרכז הנתונים ואף לקבל התרעה סלולארית לסמכות ממונה, כאשר מאובחנת נהיגה מסוכנת. 

על פי תוצאות מחקרים שבוצעו עד כה עולה כי שימוש קבוע בקופסא ירוקה משפיע לטווח ארוך על נהיגת צעירים וגורם להם להיות נהגים בטוחים יותר, עם זאת, במידה ולא נעשה שימוש במרכז הנתונים כדי לעקוב באופן סדיר אחר דפוסי הנהיגה, קיימת אצל נהגים צעירים הנטייה לחזור לסורם. תפעול נכון המערכת מורכבת כמוצר מדף, ניתן להרכיב אותה ברוב הרכבים (על ידי מתקין מורשה) והיא אינה דורשת תפעול מיוחד. המערכות אף מאפסות את עצמן באופן אוטומאטי בין הנסיעות וכאשר מתחלף נהג. סיכונים: נכון להיום, לא ידועים כל סיכונים הנובעים מהימצאותה של המערכת ברכב, או מן השימוש בה.

חברת פוינטר מציגה מכשיר חכם שמזהה את התנהגות הנהיגה, מתריע, מודד ומדווח בזמן אמת על: תאוצה חזקה, תאונה קלה/קשה, בלימות חזקות ועוד. 

גם חברת איתוראן הוציאה מכשיר שיכול לעזור להורים ללוות את התקדמות כישורי הנהיגה של ילדיהם. איתוראן Safety היא מערכת ממחושבת המספקת מידע חיוני לכם מידע חיוני אודות התנהגות בדרכים: זיהוי של בלימות חריגות, סטיות מנתיב, תאוצות חריגות, עקיפות מסוגנות, נסיעה במהירות מופרזת ועוד.

אורנג' נכנסת לתחום האינטרנט ברכב ומשיקה את: Orange Smart Drive תחת הסלוגן: "הרכב המחובר של Orange".
 מערכות ניטור נהיגה- רשם נתונים לרכב מופיעות בקטלוג למוצרי בטיחות בתחבורה בפיקוח איגוד ITS ישראל

כל הזכויות שמורות לאור ירוק 2007
טוחן מדיה - בניית אתרים