הקטל בכבישים מעודכן לתאריך 18/9/2017
הרוגים מתחילת השנה  276 
הרוגים בשנה שעברה  271 
"נשק וסע לשלום"

הורדת תלמידים בבית הספר בצורה לא בטוחה היא מסוכנת ביותר ועשויה לגרום לפגיעה בילדים. במועדון "רמות- חיפה", בשיתוף עם בית ספר "אלון", החליטו למנוע תאונות מיותרות- ולתרגל עם ההורים והתלמידים הורדה נכונה ובטוחה.

 

המועדון ובית ספר "אלון", הכריזו על הפעלת פרוייקט "נשק וסע לשלום". כך, בבוקר יום שישי, 19/12/2008, נראו תלמידי בית הספר מורדים מהסעות הבוקר על ידי הוריהם בצורה בטוחה ונכונה:  הורי התלמידים עצרו את רכביהם במפרץ המיועד לעצירה ,כאשר תורן אחראי- הורה ואו מתנדב "מועדון אור ירוק- רמות" פותח את דלת המכונית ועוזר לתלמיד לצאת מהרכב אל המדרכה בבטחה. באופן זה נחסך זמן להורים בחניית הרכב, יציאה ממנו והורדת הילד. החשוב מכל- נשמרה בטיחות התלמידים.

 

 
תגובות התלמידים והןריהם לפרוייקט "נשק וסע לשלום" היו חיוביות ביותר- חברי המועדון נוכחו לגלות שהתלמידים שמחים ומקבלים בברכה את הגשת העזרה של אדם מבוגר בירידה מן הרכב. ההורים, שדווחו על הפיילוט מראש,  שיתפו פעולה עם האחראים, ושמחו על שנחסך מהם זמן המתנה.

 

העקבות הצלחת הפיילוט, יופעל פרוייקט "נשק וסע לשלום" בחודשים הקרובים בכל יום שישי בבוקר ובהמשך, צפויים להמתין לילדים בשעת ההורדה לבית הספר בכל בוקר מתנדבי "מועדון אור ירוק-רמות" והורים תורנים, אשר יסייעו בהורדה בטוחה של התלמידים.

 

לצפייה בתוצאות סקר שערכה עמותת "בטרם" בנושא בטיחות ואופן הגעת תלמידים לבית הספר לחץ כאן 

 

 

 


 

רוצים לדווח על מפגעים בדרך? יש לכם שאלה הקשורה לבטיחות בדרכים?

היכנסו למערכת הפניות של "אור ירוק" - כל גורמי הבטיחות בדרכים במקום אחד

 

כל הזכויות שמורות לאור ירוק 2007
טוחן מדיה - בניית אתרים