אודות   |    צור קשר   |    קישורים   |    דרושים   |    English   |    عربي
במסגרת תוכנית זה"ב בגן מגיעים גמלאים מתנדבים לגן, אחת לשבוע לפחות, משתלבים בפעילות הגן ומובילים יוזמות בתחום בטיחות בדרכים דרך כישורים ומיומנויות שהם רכשו ופיתחו במהלך חייהם. התכנית מזמנת מפגש משמעותי בין מתנדבים בקהילה, ילדי הגן, צוות הגן, ההורים והקהילה.  

ללה - זה"ב בגן
תוכנית "זה"ב בגן" היא תוכנית ארצית להתנדבות גימלאים בגני הילדים בנושא בטיחות בדרכים כדרך חיים. התוכנית מופעלת על ידי תנועת של"מ - החברה למתנ"סים ועמותת "אור ירוק" בשיתוף משרד החינוך.
הדמות שנבחרה להוביל את התכנית היא : לֶלָה, דמות מצוירת שנועדה להזכיר לילדים את כללי הבטיחות בדרכים. למה לֶלָה ? כי כל הכללים שעוסקים בבטיחות בדרכים מתחילים בלֶה או בלָה.
חציה בטוחה כוללת שמירה על הכללים: לחפש את המקום הבטוח ביותר לחצייה, לעמוד צעד או שניים רחוק משפת המדרכה, לתת יד למבוגר אחראי, להביט לכל הכיוונים, להקשיב היטב, לחצות את הכביש בקו ישר, בזריזות ובביטחון כשהכביש פנוי, להביט לצדדים בזמן החצייה.
נסיעה בטוחה כוללת שמירה על הכללים : לשבת על כסא בטיחות מתאים, לחגור חגורת בטיחות, לשבת בשקט בזמן הנסיעה, לצאת מהרכב רק לכיוון המדרכה.
בטיחות בשעות הפנאי כוללת שמירה על הכללים: לשחק עם הכדור במקום בטוח. לחבוש קסדה ומגנים בזמן הרכיבה על האופניים ועל הרולר.
ללה מזכירה לנו כל הזמן את נושא בטיחות בדרכים - באמצעות קלסר מסתובב, מחזיק מפתחות, כשיורד גשם ועוד...
ללה מזכירה לנו לאורך השנה לשמור על כללי הבטיחות בדרכים. כל חג הוא הזדמנות מצויינת לחזור ולחבר את הילדים לדמות של ללה.
שירים שכיף לשיר ולהציג עם הבובה ללה, בנושא זהירות בדרכים כדרך חיים.
פינת בטיחות בדרכים בגן מרכזת את העשייה שנעשית במפגשים ובקבוצות עבודה. חשיבותה רבה והיא מהווה סימן המזכיר לנו יום יום לשמור על הכללים.
תכנית זה"ב בגן פועלת במגזר הערבי במספר מסגרות : פעילות על ידי סבים וסבתות בגנים ופעילות על ידי בנות מעמותת ש"ל – שרות אזרחי בגנים ובבתי הספר.
אחד הדברים המשמעותיים ביותר בתכנית זהב בגן הוא מסגרת ההכשרה שנוצרה למתנדבים – קמפוס זהב בגן. מה שהופך את הקמפוס להצלחה הוא דרך הניהול שלו לצד התכנים הרלוונטיים.
פעילות שיא שמתקיימת ברחבי הארץ בנושא בטיחות בדרכים, במסגרת טקסים וארועים יישוביים.
חלק מהמתנדבים שמצטרפים לתכנית זה"ב בגן מגיעים בעקבות סיפור אישי המתקשר לתאונת דרכים שלהם או של אחד מהאנשים הקרובים להם. הפעילות שנעשית בגני הילדים מאפשרת להם לקחת חלק בחינוך של הדור הבא ולהשפיע על התנהגות הילדים ובני משפחתם בדרך.
יוצאים לחופשה בטוחה חוברת הדרכה לגמלאים דפי פעילות לילדים ועיתון חדשי פורום
פעילות עם ללה במועצה אזורית חבל מודיעין
אור ירוק
מנהלת תכנית זה"ב בגן- רונית רביב; יוצרת "ללה"- נטע סילוני, פיתוח תכנים חינוכיים; מאיירת- טלי מנשס לסטודיו קארט בלאנש.
טוחן מדיה  בניית אתרים      אירוח וניהול השרתים בחסות אבולוציה אונליין