הקטל בכבישים מעודכן לתאריך 3/10/2017
הרוגים מתחילת השנה  291 
הרוגים בשנה שעברה  283 
הדלקת אורות ביום מפחיתה את מספר תאונות הדרכים בהן מעורבים כלי רכב, ב -3%-12%

1/11/2011

החורף כבר בפתח ומהיום חובה להדליק אורות גם ביום. הדלקת אורות ביום מגדילה את יכולת הראיה של הנהג ובעיקר את ניראות הרכב- המשמעותית לבטיחותם של משתמשי הדרך האחרים: הולכי הרגל וכלי הרכב האחרים בכביש.

מחקרים מוכיחים כי הדלקת אורות ביום מפחיתה את מספר תאונות הדרכים, בהן מעורבים כלי רכב, ב-3%-12%. ואת מספר התאונות בהן מעורב כלי רכב דו גלגלי בכ- 5%-10% .

שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "כלי רכב המדליקים אורות ביום, מזוהים בצורה מדויקת ומהירה יותר מאשר כלי רכב ללא אורות ואף יש לכך השפעה חיובית גם על הפחתת תאונות שבהן מעורבים גם כלי רכב וגם רוכבי אופניים והולכי רגל. מדובר בפעולה פשוטה וקצרה, שיכולה  להציל חיים. רכב עם אורות דולקים ביום מובחן יותר מסביבתו הסטאטית ולכן בולט יותר. לכן מומלץ להדליק אורות ביום, גם בחודשי הקיץ, אפילו אם החוק אינו מחייב זאת".

רכב שאורותיו דולקים גם ביום, נראה היטב גם כשצבעו מתמזג עם הנוף. מעבר לכך, אורות דולקים גם ביום מלמדים את הנהג הבא ממול על כיוון הנסיעה של הרכב ועל מקומו.

בימי החורף כשהכביש רטוב והניראות יורדת חובה להדליק אורות כדי לראות טוב יותר אבל בעיקר כדי  לבלוט  אל מול משתמשי הדרך האחרים ובמיוחד הולכי רגל  או ילדים קטנים שמתקשים לאמוד את המרחק בצורה נכונה, וקשישים שעוברים בצורה איטית יותר א הכביש. הדלקת אורות תסייע לכלי הרכב האחרים לזהות את הרכב הנוסע מולם. בכבישי הצפון, שם כמות הגשם גדולה יותר, וכמות הערפל גדולה יותר הדבר חשוב שבעתיים.
 

כל הזכויות שמורות לאור ירוק 2007
טוחן מדיה - בניית אתרים