הקטל בכבישים מעודכן לתאריך 18/9/2017
הרוגים מתחילת השנה  276 
הרוגים בשנה שעברה  271 
לומדת אור ירוק - הסחי דעת

מה אתם יודעים על הסחי דעת? עד כמה אתם מודעים להסחי דעת בנהיגה? ומהן ההשפעות האפשריות שלהן עליכם?

 
    

לומדת אור ירוק - חלק 2 - הסחי דעת
  
אורח החיים המודרני מאופיין בריבוי משימות: אתם נדרשים להיות זמינים גם מחוץ לשעות העבודה ומצופה ממך להגיב לעמיתים, משפחה וחברים בכל שעה ביום ולבצע מטלות נוספות.
 
כאשר אתם לוקחים את ריבוי המשימות הזה איתכם לרכב נוצרות הסחות דעת מסוכנות המונעות ממכם להגיב למצבי חירום. הסחות אלו יוצרות אצלכם בזמן הנהיגה סיכון לא מחושב.
 
הצטרפו אלינו למסע חווייתי שבמהלכו תגלו מה אתם יודעים על הסחות דעתם, עד כמה אתם מודעים להסחות דעת בנהיגה ומהן ההשפעות האפשריות שלהן עליכם.
 
ביצוע המשימה בכל פעולה יזכה אתכם בכוכבים. ככל שתבצעו יותר משימות תצברו יותר כוכבים וייפתחו בפניכם תחנות נוספות. 
 

השלבים בקטגוריית הסחי דעת:

 
1. טריוויה: נסו לענות נכון על כמה שיותר שאלות בנושא מהירות. צדקתם: כל הכבוד, אתם יודעים את החומר התיאורטי. טעיתם? לא נורא בכלל, אנחנו מי נדאג לתקן אתכם ואף להסביר את התשובה. כך או כך – הרווחתם!
 
2. נהיגה סלולרית: נסו להישאר מרוכזים על הכביש כשהטלפון מפריע ברקע. בפעילות זו סימולציית נהיגה משוכללת בה תתבקשו לנווט רכב בין נתיבי תנועה שונים תוך הימנעות מהתנגשות במחסומי דרכים. במקביל לנהיגה תידרשו לתפעל מכשיר סלולרי. חושבים שתצליחו? אנחנו בספק!
 
3. מה ההסחה שלך? רבים מהסחי הדעת המתרחשים בזמן נהיגה כלל אינם נמצאים במודעות הנהג גם במקרים בהם הם מסכנים את נהיגתו. על מנת להפחית את הסיכון שתקלעו למצבי חירום יש להכיר טוב יותר את גורמי סיכון אלו. בשאלון שיעמוד בפניכם בפעילות זו תתבקשו לדרג מהי תדירות הופעתם של מסיחים שונים במהלכך נהיגתכם.
 
4. הכן רכבך לדרך: פעילות זאת ממחישה את השפעתם של גורמים מסיחי דעת שונים בתא הנהג ובפנים הרכב על מהלך הנסיעה. האם תצליחו לאתר את כל הסחי הדעת ולהכין את הרכב לנסיעה בטוחה?
 
5. דרייב אין: בפעילות זו תוכלו לצפות בשלושה סרטונים העוסקים בנושא הסחי דעת. בין אם בנהיגה או בחיים. בסוף כל סרטון תתבקשו לענות על שאלה הקשורה למה שראיתם. צפייה נעימה.
 
6. נחש צפע: המשחק הקלאסי "סנייק" חוזר. האם תוכלו לשלוט על הנחש גם עם הסחות דעת חוזרות ונשנות?
 
 

למעבר לחלק השלישי של הלומדה - אלכוהול ונהיגה - לחצו כאן

בחזרה לחלק הראשון של הלומדה - מהירות מופרזת - לחצו כאן
 
אז שתהיה לכם נסיעה נעימה ובטוחה – לחצו על הכפתור למעבר ללומדה.

 
    


כל הזכויות שמורות לאור ירוק 2007
טוחן מדיה - בניית אתרים