הקטל בכבישים מעודכן לתאריך 18/9/2017
הרוגים מתחילת השנה  276 
הרוגים בשנה שעברה  271 
אור ירוק לחיים


אור ירוק הציבה לעצמה מטרה, לגרום לכך שכל הצעירים במדינת ישראל אשר יקבלו רישיון נהיגה, יזכו לחניכה אפקטיבית בעזרת המלווה. לשם כך השקיעה העמותה משאבים רבים בבניית תוכנית ליווי אטרקטיבית מפורטת ובהוצאתה לפועל – תכנית "אור ירוק לחיים".
 

רוצים גם אתם להיות חלק מהפרוייקט שהשתתפו בו 320,000 משפחות ויכול להפחית את הסיכוי למעורבותכם בתאונת דרכים ולעזור לכם להיות נהגים טובים יותר? 

 

במסגרת פרויקט "אור ירוק לחיים", כל תלמיד נהיגה וכל נהג חדש הנמצא בתקופת הליווי בגילאי 16.5-24 זכאי לקבל מאיתנו מפגש הדרכה במתנה!

לביתו של כל נהג מגיע בתיאום מראש מנחה של העמותה למפגש הדרכה. המפגש נעשה עם הנהג ועם המלווים המיועדים. במסגרת המפגש שאורכו כ- 45 דקות, מקנה המנחה עזרים ודגשים לנהיגה נכונה תוך כדי הדגמת סרטוני סימולציות של נהיגה שעובדים על זיהוי סכנות בכביש, ונותן כלים לביצוע ליווי אפקטיבי.
 

למה זה חשוב?

מעורבותם של נהגים חדשים בתאונות דרכים הינה הגבוהה ביותר מבין אוכלוסיות הנהגים השונות, וזאת בשל חוסר נסיון. תקופת הליווי היא אחת התקופות החשובות ביותר לצבירת נסיון. עם זאת, למעשה אין מידע הניתן לגבי איך להעבירה באופן היעיל ביותר. 
 

אחת המטרות של מפגש ההדרכה הינה ליצור שפה משותפת בין הנהג החדש למשפחתו, לגשר על פערים ומתחים קיימים, ליצור מוטיבציה גבוהה לביצוע מספר גדול של נסיעות מגוונות במהלך תקופת הליווי, ולמקד את תהליך הליווי כך שנסיעות הליווי תבוצענה באופן שיקנה לנהג נסיון נוסף, מעבר למה שנלמד בשיעורי הנהיגה.
 

נהגים רבים מציינים כי בזכות המפגש הם עברו את תקופת הליווי תוך תקשורת טובה עם המלווה ותוך צבירת נסיון, בטחון עצמי וידע - קראו את מה יש לנהגים לספר על המפגש - לחצו כאן.

 
מחקר שנעשה על ידי הטכניון מצא כי נהגים חדשים אשר עברו את מפגש ההדרכה מפחיתים את הסיכוי למעורבותם בתאונות דרכים בכ- 10% לעומת נהגים חדשים שלא עברו את המפגש! 
 
לקביעת מפגש התקשרו לטלפון 09-7470044 והשאירו הודעה עם שם וטלפון או שלחו מייל לכתובת moked@oryarok.org.il, או מלאו את טופס ההרשמה האלקטרוני, ונחזור אליכם בהקדם!  

   *שם:    
  *משפחה:    
  *דואל:   
  טלפון:    
  כתובת:    
  תוכן הפנייה:   
 אני מעוניין לקבל עדכונים מאתר אור ירוק
מפגשי אור ירוק לחיים-מבט מבפנים
כל הזכויות שמורות לאור ירוק 2007
טוחן מדיה - בניית אתרים